pobrane (1)Tadeusz Głowala – urodzony w 1943 roku artysta samouk tworzący od lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Od zarania drogi twórczej prezentuje skończoną, harmonijną osobowość artystyczną. Autor nie poszukiwał, nie eksperymentował, miał i ma wspaniałą wizję świata, która uwodzi nas swoim szczerością, bezpośredniością i rozmachem. Obrazy Tadeusza Głowali są ponadczasowe i transkulturowe. Wyobrażenia domów, pałaców, kościołów, okrętów, skonstruowane z tysięcy mozaikowych, abstrakcyjnych figur geometrycznych, przekraczają granice czasu, przestrzeni i kultur. Tadeusz Głowala wystawiał swoje prace w wielu renomowanych galeriach w Polsce i na świecie, między innymi w The Slovak National Galery w Bratysławie i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Tak pisano o artyście podczas wernisażu który odbył się w roku 2008 w Warszawie w Galerii Apteka. 27.08.2013  o godz. 18:00 odbył się wernisaż prac fotograficznych wykonanych z przebiegu nagrywania filmu o mieszkańcu Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem”-Tadeuszu Głowali

Zdjęcia wykonane przez Joannę i Przemysława Zaremba z pleneru fotograficznego i podczas nagrywania filmu o artyście z DPS Nad Jarem..

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *