zaproszenieMotto: Książkę tę poświęcamy pamięci ludzi, którzy przez wieki budowali potęgę żeglugową naszego miasta. Mamy nadzieję, że na kartach wypłyną z niebytu i zapomnienia wspaniałe sylwetki marynarzy, którzy swe zycie poświęcili Wiśle i ciężkiej pacy narzece. Pragniemy, aby treść tej publikacji zachowała dla potomnych oblicza i sylwetki twardych ludzi Wisły, którzy niestety bezpowrotnie zniknęli z płockiego krajobrazu.

Tymi słowy zaczyna się opowieść o płockich wodniakach. Książka, katalog wystawy „Historia Płocka Wisłą pisana” została zaprezentowana w Archiwum w Płocku przy licznie zgromadzonych przyjaciół wszystkiego co pływało po Wiśle. Wystawa jak również katalog z wystawy został sfinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka w ramach VI Edycji Konkursu Grantowego, Wydawcy, tj: Towarzystwu Przyjaciół Płocka, Archiwum Państwowego w Płocku; Partnerom: Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego w Płocku i Muzeum Mazowieckiemu w Płocku; Sponsorom: Oddziałowi Plockiemu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, Domowi Ubezpieczeniowemu SPECTRUM przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego o/Płock, drukarni R2Print oraz wielu osobom prywatnym.

fundatorzy

fundatorzy

Podczas prezentacji katalogu odżyły ponownie wspomnienia z dawnych lat, przypominały się twarze płockich Ludzi Wisły, dawne budynki których już nie ma na dzielnicy Rybaki i po raz kolejny zadawano pytania o nazwę nabrzerza wiślanego im. Stanislawa Gornickiego i Dworzec Wodny.

Mamy nadzieję że te dwa niezrealizowane do końca projekty TPP, a oczekiwane przez mieszkańcow Plocka doczekają się w przyszłym roku szczęśliwego końca. Sezon żeglugowy 2013 r dla członkow sekcji przyjaciół żeglugi parowej po Wiśle był dlugi i zakończyl się 19 grudnia promocją w/w katalogu.

Zdjęcia z promocji katalogu na stronie Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro

W krainie Wędrujących Wysp – Sławomir Gajewski

Zarząd TPP dziękuję za pozytywny odbiór wystawy Historia Płocka Wisła pisana oraz wydawnictwa – katalogu wystawy

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *