dsc0902330. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbyła się w dniach 8 – 11 marca 2018 roku w EXPO XXI w Warszawie. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim.

Podczas targów odbył się panel dyskusyjny Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Dróg Wodnych „Był sobie Rok Wisły i co dalej?”. Jestem zwolennikiem prostych i obszernych nazw – słowo rozwój jest obszerne, zawiera bowiem turystykę, retencję, transport, energetykę i te elementy, które literalnie wymienione są w regulaminie zespołu. Co do samej turystyki – mamy do czynienia z masowym powrotem Polski lokalnej i regionalnej nad rzeki: powstają waterfronty, mariny, przystanie, całe szlaki turystyczne. – twierdzi promotor żeglugi turystycznej na rzece Wiśle, senator Jerzy Wcisla.

W panelu uczestniczył członek Towarzystwa Przyjaciół Płocka, kpt.ż.ś. Stanisław Fidelis. Pamiętajmy o naszej Wiśle, która jest symbolem, synonimem i kondensatem wielowiekowej historii Polski. Uczestnicy panelu położyli główny nacisk na turystykę i wypoczynek, zabrakło tematów  o wymiernych korzyściach w gospodarce człowieka jako środek komunikacyjny

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *