DSC04323Kopia Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry w asyście kilkunastu obiektów pływających przepłynęła przez Wisłę z lewego na prawy brzeg rzeki. Obraz Jasnogórskiej Pani został umieszczony w specjalnie przygotowanych szynach na statku „Aneta”.

– Wdzięcznym sercem witamy Cię Maryjo nad brzegiem płockiej Wisły. Dziękujemy Bogu Najwyższemu za dar łaski spotkania się z Jasnogórską Panią , na naszej królowej rzek polskich Wiśle, w prastarym Płocku. mówił na powitanie Obrazu kapitan żeglugi śródlądowej, Stanisław Fidelis.

Wydarzenie to ma charakter symboliczny – mówił bp Piotr Libera. – Oto Maryja – Królowa Polski, korzysta z drogi wodnej, którą stanowią nurty Wisły, nazywanej `królową polskich rzek`. Ufam, że Matka Boża, niesiona przez fale największej rzeki naszego kraju, pobłogosławi ludziom żyjącym i pracującym nad Wisłą” – zaakcentował biskup płocki.

Równocześnie wyraził nadzieję, że przepłynięcie przez rzekę Ikony Jasnogórskiej zwróci uwagę na piękno ojczyzny i przyrody, i ustrzeże od groźby powodzi. Wielu mieszkańców Płocka i okolic pamięta bowiem jeszcze tragiczną powódź, która miała miejsce w tych stronach w 2010 roku.

Na pokładzie „Anety” płynął m.in. biskup płocki Piotr Libera. Ten niezwykły rejs, któremu towarzyszyły łodzie, motorówki, jachty, skutery wodne, został zainicjowany przez płockich wodniaków. W czasie rejsu śpiewano pieśni maryjne.

Dziękuję żegludze wiślanej, która śpiewając, modląc się, przyprowadziła na drugą stronę Wisły cudowny obraz jasnogórski, przed którym modliły się setki tysięcy naszych rodaków – powiedział bp Piotr Libera po zacumowaniu „Anety” przy płockim nabrzeżu im. Stanisława Górnickiego.

fot. m.in. Adek Jasiński

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *