TPPSekcja fotograficzna Towarzystwa Przyjaciół Płocka wzięła udział w I Biegu „12 Dębów” na terenie Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku w Zaździerzu. Organizatory zachęcają do biegania.

Spośród wielu różnych form ćwiczeń fizycznych, niewątpliwie na pierwszym miejscu należy postawić bieg. Jest on naturalną formą ruchu. Nie trzeba się go uczyć, bo każdy z nas doskonale wie na czym ten sposób poruszania się polega. Poza tym biegać można wszędzie, nawet jeżeli nie mamy możliwości wyjścia do parku czy lasu, można od czasu do czasu kolejny trening odbyć w pokoju – po prostu biegając w miejscu – oczywiście przy otwartym oknie.

Bieg jest z punktu widzenia fizjologicznego najkorzystniejszą, najbardziej wszechstronną formą ruchu, ponieważ angażuje praktycznie cały organizm, wszystkie jego układy, a szczególnie – co jest ważne ze względów profilaktyki chorób układu krążenia – zmusza do zwiększonego wysiłku serce i układ krążenia oraz poprawia wentylację płuc przyczyniając się do usprawnienia mechanizmów metabolicznych (przemiany materii) i zaopatrzenia organizmu w tlen. Systematycznie praktykowane zajęcia biegowe mają także korzystny wpływ na wzmocnienie mięśni i układu kostnego.

Stwierdzono też, że długotrwałe biegi w wolnym tempie, szczególnie poza miastem, mają bardzo korzystny wpływ na rozładowanie różnego rodzaju napięć psychicznych powstających w różnych dystresujących sytuacjach.

 Dochód z imprezy organizatorzy przeznaczyli na rehabilitację i leczenie Hanki i Julki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *