PŚKapituła plebiscytu PŁOCCZANIN ROKU 2013 w składzie: Jacek Danieluk z „Tygodnika Płockiego”, Magdalena Walewska z Multi TV, Anna Przybyszewska z Radia Eska, Katarzyna Piórkowska z Polskiego Radia RDC oraz Agnieszka Stachurska i Michał Siedlecki z PetroNews.pl. Małgorzata Rostowska z Portalu Płock, wiceprezydent Roman Siemiątkowski i szefowa ratuszowego oddziału informacji miejskiej Monika Maron-Kozicińska ogłosiła kandydatów do tytułu Płocczanina Roku 2013. Wśród pięciu kandydatów znalazł się Prezes Towarzystwa Przyjaciół Płocka – Paweł Śliwiński. Zarząd TPP gratuluje nominacji.

Poniżej uzasadnienie wyboru:

Niewielu jest w Płocku społeczników tego formatu. Śliwiński od lat włącza się w działania, których celem jest łączenie „dziś” z „wczoraj” naszego miasta. We współpracy z Pawłem Mieszkowiczem przyczyniał się do sukcesu Jarmarku Tumskiego. W drugiej połowie 2012 r. został prezesem Towarzystwa Przyjaciół Płocka, które – co ciekawe i dość niezwykłe w toczonym podziałami świecie – nawiązuje bardzo dobrą współpracę z innymi pokrewnymi organizacjami i społecznikami. Paweł Śliwiński ma idee fix – przywrócić Płockowi Wisłę. W 2013 r. największym sukcesem TPP – pod jego szefostwem – była seria wydarzeń dotyczących płockiej żeglugi. Paweł Śliwiński i jego współpracownicy przygotowali wraz z Archiwum Państwowym w Płocku świetną wystawę „Ludzie i Statki. Historia Płocka Wisłą Pisana”. Pasjonująco opowiedzieli na niej – poprzez fotografie i stare dokumenty – losy płockich statków i parowców, wodniaków i rybaków, słynnych armatorów i wciąż istniejącej stoczni. Wydali też książkę pod podobnym tytułem – „Historia Płocka Wisłą pisana”. Paweł Śliwiński, kierując oczy płocczan w stronę rzeki, przyczynił się też do niedawnej decyzji, by nadbrzeże płockie nazwać imieniem płockiego przedwojennego armatora Stanisława Górnickiego.

Płocczanina Roku 2013 wybieramy za pomocą kuponów z „Gazety” i SMS-ów.

Kupony

 

Kupony codziennie w Gazecie Wyborczej -Płock do 17 maja. Na kuponie stawiamy „x” przy jednym nazwisku, wypełniamy druk w całości i podpisujemy. Jednego dnia można wypełnić jeden kupon. Więcej kuponów z tym samym numerem od jednej osoby liczymy jak jeden głos. Kupony można dostarczać osobiście lub pocztą do 19 maja do „Gazety Wyborczej Płock”, ul. Królewiecka 12e, w godz. 9-17 (ostatniego dnia – do godz. 12).

SMS-y

Możemy też wysłać SMS. Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2013 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod nr 72466 (koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT), w treści wpisując PL(kropka)Kod kandydata, np. PL.07.

Z jednego numeru telefonu można wysłać jeden SMS dziennie na dowolnego kandydata z listy. Głosowanie SMS-owe trwa do 18 maja do godz. 23.59. Regulamin konkursu jest dostępny na plock.gazeta.pl i w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Płocku, ul. Królewiecka 12e. Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka.

Prezes TPP Paweł Śliwiński ma kod 05.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *