Plakat ludzie wisłyCzy widzieliście na własne oczy parostatek na Wiśle pod Płockiem? Kiedyś pływało ich tu multum. Zniknęły przed latami 80. Jak u płocczan jest z pamięcią o historii Wisły i kwitnącej jeszcze kilkadziesiąt lat temu żegludze? Chyba nie najlepiej. Towarzystwo Przyjaciół Płocka wraz z Archiwum Państwowym stwarzają okazję, by luki w wiedzy zapełnić.

Parowców na Wiśle żal

Poznajcie tę historię

.zegluga.wroclaw.pl

Fotorelacja Tomasz Niesłuchowski – Gazeta Wyborcza, Plock

Fotorelacja Tomasz Załęski, KWIS

„Ludzie i statki – historia Płocka Wisłą pisana” – taki tytuł nosi wystawa, którą można podziwiać w Spichlerzu. Na ekspozycję składają się ubrania, zdjęcia i dokumenty. Najstarsze pochodzą z lat 80. XIX wieku.

Fotorelacja Emil Grochowski

Nasze miasto Płock

Towarzystwo Przyjaciół Płocka i Archiwum Państwowe w Płocku dziękują Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka, Sponsorom, Darczyńcom i wszystkim tym, dzięki którym ta wystawa mogła powstać.

Większość przedmiotów, które można podziwiać na wystawie „Ludzie i statki – historia Płocka Wisłą pisana” pochodzi z prywatnych archiwów rodzin, których członkowie byli marynarzami, kapitanami i szyprami. Pozostałe pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Płocku.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *