TPPSekcja fotograficzna Towarzystwa Przyjaciół Płocka brała udział w Fotograficznym Plenerze Integracyjnym w Nowym Miszewie. Podczas pleneru rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego o Tadeuszu Głowali – artyście z DPS „Nad Jarem”, czołowym przedstawicielu nurtu art brut w Polsce. Producentem dokumentu jest „Anima Films”, reżyserem Ireneusz Bukowski. Premierę filmu zaplanowano podczas „AUTfestiwalu 2013” 1. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych o twórcach „samorodnych” w Poznaniu.

Tadeusz Głowala urodził się w 1943 r. w Otwocku. Od 1966 r. mieszka w Domu Pomocy Społecznej ,,Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Droga twórcza artysty rozpoczęła się w 1992 r., kiedy to odkryto jego talent i fascynującą wyobraźnię. Wtedy też powstały pierwsze prace, których tematyką były i są do dnia dzisiejszego przede wszystkim obiekty sakralne. Barwne, iście witrażowe prace, szybko wzbudziły podziw i uznanie krytyków sztuki.

SF TPP: Adek Jasiński, Beata Jóźwik, Bogdan Kozłowski, Jacek Warszawski, Anna Jamowska, Joanna Zaremba, Przemysław Zaremba, Rajmund Klaus.

Organizatorami  pleneru są:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej”

Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej przy DPS „Nad Jarem”

Koordynatorem pleneru i kuratorem był Marek Konarski Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej. Artyści wizytujący : Mieczysław Cybulski Szef  Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców oraz Małgorzata Dołowska Prezes Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”. Wśród zaproszonych gości byli m.in. fotograficy z Portalu Płock Adek Jasiński, freelancer Piotr Hejke, dziennikarz Michał Olszański.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Sekcji Fotograficznej TPP – zdjęcia z pleneru powyżej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *