037Środowisko wodniackie Płocka, w tym Bractwo św. Barbary Ludzi Działających na Wiśle wzięło czynny udział w uroczystościach religijnych podczas peregrynacji Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej w Dekanacie Płock- Zachód, w płockiej diecezji.

Pierwsze spotkanie z Matką było w dniu 1 czerwca 2016 roku. Tego dnia Ikonę obrazu MB z Częstochowy przepłynęła w asyście wielu łodzi z lewego brzegu Wisły na jej prawy brzeg na statku „Aneta”, armatorem którego jest Żegluga Wyszogrodzka. Uroczyste pożegnanie Ikony z Dekanatu Gąbin nastąpiło w Yacht Clubie Prestige.

Drugie spotkanie z Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskiej to 9 czerwca. Członkowie Bractwa św. Barbary Ludzi Działających na Wiśle i Mariusz Pielaciński, z Żeglugi Wyszogrodzkiej niosło wniosło w procesyjnym orszaku Ikonę MB do płockiej katedry.

Trzecie, ostatnie spotkanie z Czarną Madonną, to spotkanie pożegnalne. Podczas uroczystości zakończenia peregrynacji po diecezji płockiej obdarzonymi łaskami obraz Matki z częstochowskiej Jasnej Góry wartę pełnili płoccy WOPR-owcy i członkowie Bractwa św. Barbary.

To były wspaniałe trzy dni, które wzbogaciły duchowo brać wodniacką. Dziękujemy wszystkim, którym zawdzięczamy czynny udział w uroczystościach.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *