DSC07287

Spotkanie dwóch rzek, Wisły i Loary, tradycyjnych statków wywodzących się z Wisły oraz z rzek francuskich stanowi wspaniałą ilustrację Europy 2015 roku. Udział Polski, jako gościa honorowego Festiwalu Loary, największego zlotu statków rzecznych w Europie, jest dla nas źródłem radości, którą chcielibyśmy się podzielić z jak największą ilością uczestników tego wydarzenia. Festiwal doskonale wpisuje się w owocny rozwój relacji między Orleanem i Krakowem, który trwa już od dwudziestu pięciu lat. Chcemy dzielić to radosne wydarzenie z jak największą liczbą gości i zachęcać do współpracy inne miasta Polski związane z Wisłą. Życzę Festiwalowi Loary 2015 ogromnego sukcesu!

Andrzej Byrt Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej we Francji

woj. mazowieckie – W programie:

  •  Prezentacja kuchni regionalnej, warsztaty muzyczne, animacje dla dzieci, spektakle uliczne, „Warszawska Syrenka” zostanie wystawiona przez animatorów-wolontariuszy przebranych za syrenkę.
  • Głównym elementem prezentacji z Mazowsza będzie poznanie i rekonstrukcja największej łodzi wiślanej – szkuty czerskiej (jednego z największych rzecznych odkryć archeologicznych w Europie). Łódź takiego samego typu została niedawno odkryta w regionie Anjou.

Płock reprezentować będą m.in. członkowie Towarzystwa Przyjaciół Płocka” – Pokażemy fragment wystawy „Ludzie i statki czyli Historia Płocka Wisłą pisana ” oraz wizualizacja nabrzeża wiślanego

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *